Інструкція по монтажу ППР труб і фітингів

Чималий досвід оптового продажу виробів з поліпропілену, робота з партнерами — проектувальниками, будівельниками, керуючими компаніями та користувачами, дозволили накопичити велику базу знань по продукції торгової марки Blue Ocean.

Тому ми вирішили зібрати на цьому сайті максимум корисної інформації, яка може бути корисною для вас при виборі і подальшій експлуатації виробів з ППР.

Ми допоможемо вам дізнатися докладніше не тільки про параметри і властивості труб і фітингів з поліпропілену. Ми допоможемо вибрати продукцію для ваших потреб і завдань, розповімо про оптимальні способи монтажу та експлуатації таких систем з точки зору власного досвіду, а також напрацювань наших партнерів.

Поліпропіленові труби і фітинги: загальна інформація

Що необхідно знати про труби, які представляє бренд Blue Ocean? Як зорієнтуватися серед великої кількості інформації? Ми підготували для вас добірку загальної інформації по поліпропіленовим трубам.

 • Металлопласт або поліпропілен? На чому краще зупинити свій вибір труб і фітингів для водопровідних та інших систем? Дізнайтеся про плюси і мінуси одного і іншого матеріалу, про особливості їх монтажу і експлуатації, і чому все більше людей вибирають поліпропілен.
 • Чому поліпропіленові труби замінили металеві? Ще не всюди відбулася заміна старих сталевих трубопровідних систем на поліпропіленові. Які переваги у цього матеріалу в порівнянні з застарілими металевими водопровідними трубами? Про екологічність, економічну ефективність та інші переваги труб з ППР.
 • Які поліпропіленові труби краще — матеріал про різні типи поліпропілену, їх властивості та експлуатаційні характеристики. Які недоліки властиві поліпропіленовим трубам і фітингам, і як вони усуваються в продукції торгової марки Blue Ocean. Кращі типи труб для різних завдань на основі багаторічного досвіду роботи з матеріалом.
 • Які поліпропіленові труби вибрати для опалення? Поліпропілен підходить не тільки для водопроводів, але також і для систем опалення. Чим відрізняються труби з різним маркуванням, які вони мають температурні режими роботи, і яке армування краще підходить для використання труб в опалювальних і ГВП системах.
 • Що таке поліпропіленовий фітинг? Фітинги в системах з поліпропіленових труб вирішують не тільки завдання з'єднання різних елементів, але також дозволяють зменшити вплив нестачі гнучкості цього матеріалу при монтажі водопровідних і опалювальних комунікацій. Дізнайтеся про те, як відрізнити якісний фітинг з поліпропілену.
 • Якими бувають поліпропіленові фітинги? З’єднувальні і редукційні фітинги з поліпропілену: в яких випадках вони застосовуються. Для чого потрібні поліпропіленові фітинги з латунними вставками і комбіновані з латунню моделі, особливості різьби з поліпропілену і металу. Технології з'єднання труб і фітингів з ППР.
 • Коефіцієнт теплового розширення поліпропіленової труби. Правильний облік коефіцієнта теплового розширення труб необхідний для того, щоб створювати надійні водопровідні та опалювальні системи, які збережуть цілісність і довговічність при роботі в різних температурних режимах. Читайте про значення цього коефіцієнта для поліпропіленових труб.
 • Чи шкідливий запах при пайці поліпропілену? Методом з'єднання труб з поліпропілену є пайка, в процесі якої виділяється неприємний запах. Дізнайтеся, чому це відбувається, і як цього уникнути, як захиститися від можливої шкоди випарів, чому важливо купувати сертифікований товар від відомих виробників.
 • Ножиці для поліпропіленових труб. Спеціальні ножиці для нарізки труб з поліпропілену є обов'язковим інструментом для тих, хто монтує системи опалення, холодного і гарячого водопостачання. Використання професійного інструменту забезпечить якісний зріз, заощадить час, сили і матеріали. Для правильного використання ножиць необхідно знати і застосовувати основні правила їх експлуатації.
 • Збірний колектор — ідеальне рішення для складних трубопровідних систем з великою кількістю з'єднань. Використання таких колекторів дозволяє не тільки швидше і з мінімальними витратами часу і праці змонтувати труби, але також забезпечує більш привабливий зовнішній вигляд таких конструкцій. Збірні колектори Blue Ocean дозволяють збирати системи будь-якої складності.
 • Чи впливає колір поліпропіленових труб на їх якість? Так склалося, що продукція з поліпропілену, представлена на українському ринку, має різні кольори. Від чого залежить колір поліпропіленових труб і яка між ними різниця? Чи впливає колір на терміни експлуатації і якість продукції? Дізнайтеся відповіді на ці питання.
 • Куточки в поліпропіленових системах водопостачання і опалення-використовуються для зміни напрямку трубопроводу, і можуть мати різні характеристики, які дозволяють застосовувати куточки в різних умовах експлуатації. Пропонуємо ознайомитися з тим, під яким кутом можуть з'єднуватися труби з ППР, а також з тим, які вставки і різьблення доступні в куточках з поліпропілену.
 • Армована труба чим вона відрізняється від звичайної, і для чого призначена? Для армування труб з ППР використовуються різні матеріали і способи, які забезпечують певні якісні характеристики виробів з поліпропілену і дозволяють з різним ступенем впливати на коефіцієнт лінійного розширення.
 • Фланцеві з'єднання - їх плюси і мінуси. Фланцеві з'єднання поліпропіленових труб працюють за тим же принципом, що і для труб з інших матеріалів. Існує велика кількість різних типів фланців для труб з ППР, які мають різні показання щодо застосування з різними речовинами, температурами, діапазонами тиску в трубопровідній системі і за іншими критеріями. Особливості фланцевих з'єднань труб з поліпропілену.
 • Вварне сідло — елемент монтажної арматури для поліпропіленових труб, який дозволяє вносити зміни в конфігурацію вже зібраної системи з мінімальними витратами. Існує кілька типів цієї більш естетичною альтернативи трійникам. Для правильного встановлення вварного сідла необхідно дотримуватися певних правил його монтажу.

Довідник по монтажу ППР труб

У цьому розділі розміщена докладна інформація, яка допоможе вам здійснити монтаж труб і ППР фітингів Blue Ocean.

 • Установка водопостачання — складний процес, який складається з декількох етапів, і вимагає правильного планування, підготовки і дотримання певних правил в процесі монтажу. Основні етапи установки систем водопостачання з поліпропіленових труб мають свої особливості, про які ми розповідаємо на основі власного досвіду.
 • Монтаж поліпропіленових труб. Чим він відрізняється від аналогічних процесів з використанням інших матеріалів, які має переваги та особливості? Дізнайтеся найкорисніші поради практиків з монтажних робіт в трубопровідних системах з ППР.
 • Поліпропіленові труби. Особливості та монтаж. Про те, чому труби з поліпропілену стають дедалі популярнішими і які причини спонукають людей використовувати саме таку продукцію для монтажу систем опалення та водопостачання. А також про те, як поводиться продукція з ППР в різних умовах експлуатації.
 • Як монтувати поліпропіленові труби своїми руками — вичерпна інструкція, яку можна використовувати для установки домашнього водопроводу, системи гарячого водопостачання або опалення. Практичні рекомендації по роботі з трубами різних марок, проведення основних технологічних операцій, які допоможуть вам створити якісний і довговічний трубопровід в своєму будинку або в квартирі.
 • Розведення труб при монтажі систем з ППР підпорядковується тим же правилам, що і схожа операція з трубами з інших матеріалів, але має також свої особливості. Ознайомтеся з основними принципами і деякими секретами проектування і монтажу розводки труб з поліпропілену.

Пайка ППР труб і фітингів: основні правила

Особливості пайки, використання паяльників для ППР труб ТМ Blue Ocean, як уникнути помилок при пайці — в цьому розділі довідника.

 • Як правильно паяти поліпропіленові труби? Чи можна виробляти пайку труб з поліпропілену своїми руками в домашніх умовах? Чи потрібно мати якісь спеціальні навички, вміння і знання для того, щоб труби у вашій системі водопостачання або опалення були спаяні правильно, з дотриманням усіх вимог щодо якості та безпеки? Детальна інструкція та рекомендації розташовані за посиланням.
 • Як правильно вибрати зварювальний паяльник для поліпропіленових труб? Відомо, що паяльник забезпечує надійне з'єднання труб з поліпропілену. Від вибору правильного паяльника багато в чому залежить якість водопроводу або системи опалення. Тому важливо використовувати поради та дотримуватися правил вибору паяльника високої якості, який буде повністю відповідати вашим потребам і завданням.
 • Помилки при пайці поліпропіленових труб. Про те, чому їх допускають, і чим вони загрожують при монтажі та подальшої експлуатації трубопровідної системи. Дізнайтеся, як уникнути помилок, яких правил потрібно дотримуватися, і чого не слід допускати при роботі з трубами з поліпропілену.
 • Пайка поліпропіленових труб — особливості, відмінності в пайці труб в залежності від марки поліпропілену. Читайте, як зробити контроль якості з'єднання, чому може утворитися неякісний зварний шов і інша інформація щодо процесу пайки труб з ППР.

Корисні поради по ремонту поліпропіленових труб

Дізнайтеся, як замінити фітинг, кран або вентиль радіаторний Blue Ocen, як відремонтувати поліпропіленову трубу в домашніх умовах.

 • Дізнайтеся, як якісно відремонтувати поліпропіленову трубу. Незважаючи на дуже тривалий термін експлуатації трубопровідних систем з поліпропілену, який становить 50 років , може виникнути ситуація, коли без ремонту не обійтися. Як виправити огріхи в роботі монтажників, або усунути пошкодження, які утворилися з інших причин? Для правильного ремонту ППР труб і фітингів необхідно дотримуватися правил і поетапності ремонту.
 • Чим заглушити поліпропіленову трубу? Це питання може виникнути з різних причин, але незалежно від цього воно вимагає швидкого вирішення. В асортименті продукції ТМ Blue Ocean є спеціальні заглушки різних діаметрів. Ми наводимо рекомендації з правильного встановлення заглушок на труби з поліпропілену.
 • Заміна та з'єднання фітингів на поліпропіленових трубах. Ще один різновид ремонту систем з ППР — заміна фітингів. Інструмент, який слід використовувати, послідовність операцій і рекомендації по правильній заміні фітинга з поліпропілену, а також залежність операцій від типу труби.
 • Ремонт водопроводу своїми руками. При виникненні поломок або пошкоджень майже завжди у користувача є вибір — зробити ремонт самому або звернутися в сервісну організацію. Можуть статися також ситуації, коли друге неможливе або поломка незначна. Тоді її можна усунути своїми силами. Для цього досить слідувати нескладним рекомендаціям від професіоналів, які наведені на нашому сайті.

Ми постаралися максимально поділитися своїм досвідом по використанню труб з ППР. Якщо ж у вас залишилися питання, звертайтеся до нас за інформацією та порадою — ми завжди раді допомогти нашим клієнтам і партнерам.

Для цього Ви можете скористатися формою зворотного зв'язку або замовити зворотний дзвінок.